Чи бути польській пенсії для українських заробітчан? Або про офіційну «О»позицію щодо виплати пенсій українцям. Частина І.

Польське Міністерство Сім’ї Праці та Соціальної Політики, від 22.11.2017 року, зазначає на своїй офіційній сторінці, що розповсюджена інформація про те що, на основі українсько-польської угоди про соціальне забезпечення, польські платники податків будуть фінансувати мінімальний розмір пенсії для громадян України – не відповідає дійсності. Міністерство також, наголошує, що  даною угодою не регулюються питання підвищення мінімальних пенсій для українців, що працюють у Польщі,  до мінімальних розмірів пенсій, що встановлені законодавством Польщі.  

8unekoІнакше кажучи, громадянину України, для того щоб отримати польську пенсію, слід відповідати усім вимогам, що визначені в законі від 17.12.1998 року «О emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych», зокрема щодо пенсійного віку та страхового стажу (20р. – жінки та 25 р. – чоловіки). Також варто заробітчанам звернути увагу і на місце проживання. Припустімо, якщо українець  пропрацював у Польщі, а досягнувши пенсійного віку приїхав до України, – то на надбавку ( до встановленої мінімальної польської пенсії) – він не може розраховувати. Адже зміна місця проживання – призводить до втрати підвищення пенсії до мінімальної, зазначається на сторінці міністерства. Однак, при виконанні усіх умов (вік, страховий стаж, місце проживання), українець – резидент Польщі, все ж таки отримує право на  нарахування пенсії у Польщі. І саме тут, застосовуватимуться норми  вищезгаданого двостороннього договору. Тобто, такий українець гарантовано отримує мінімальну польську пенсію, або ж  вище мінімальної. При цьому розмір польської пенсії буде зменшено на суму пенсії призначеної в Україні.

А далі … ну зовсім цікаво! … Міністерством повідомляється,  що станом на кінець ІІІ кварталу 2017 року польськими роботодавцями  до ZUS сплачуються внески  за 308 000 українців. І водночас, наголошується,  що у відповідності до українсько-польської угоди про соціальне забезпечення, кількість осіб, що отримають польську пенсію – складає лише 850, а кількість осіб, що мають право отримати доплату – 263 особи (дані станом на жовтень 2017 року).

А як же решта українців, що працюють у Польщі?  Адже дана інформація, у більшій мірі суперечить позиції  ZUS та оприлюдненій даним органом інформації .  У той же час слід зазначити, що інформація на сайті Польського Міністерства Сім’ї Праці та Соціальної Політики, викладена на підставі відповіді польського Сейму від 09.11.2017 на запит Пана Stanisława Tyszki, Wicemarszałka Sejmu RP (№ 16546)

Далі буде….