Про абсолютно різні за напрямом, але найбільш затребувані професії на польському та європейському ринку праці.

Навчаючись у випускних класах, кожен учень задумується над майбутньою професією. І часто так буває, що уже випускний дзвінок відлунав, а відповіді на ряд логічних запитань: «Ким я хочу стати? Яку професію обрати? Як обрати університет для навчання? На що слід орієнтуватися в першу чергу?… так і не знайдені. У будь якому випадку, при виборі професії,  слід звертати увагу на її перспективність, тобто гарантоване працевлаштування по закінченню ВНЗ. Тому до вашої уваги, коротка “художня” аналітика у розрізі ІТ технологій та медицини

На сьогодні, середня місячна зарплата для системного адміністратора у Польщі складає 5000 PLN, а от  для програміста може сягати 20 000 PLN. Саме спеціалісти ІТ технологій  є найбільш затребуваними професіями на польському ринку праці. За оцінками фахівців, дефіцит  на ньому складає  від 30 до 50 тисяч фахівців у сфері інформатики та інформатичних технологій. А за прогнозом  Єврокомісії, передбачається, що до 2020 року в Європі буде не вистачати близько 825 тисяч.

Тому, якщо ти бажаєш працювати за професією майбутнього, з гарантією працевлаштування і достойною оплатою праці, розглянь наступні варіанти навчання за даним напрямом: Державні ВНЗ

Приватні ВНЗ

Можливість безкоштовного навчання, для іноземців, що не мають карти поляка, за напрямом інформатика пропонують:

  • Politechnika Warszawska
  • Politechnika Łódzka
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach

Ще однією затребуваною професією польського ринку праці є медики. Про це свідчить показник кількості лікарів на тисячу осіб. Якщо для ЄС є нормою 4 медики на 1000 осіб, то у Польщі він удвічі менший. І не зважаючи на спроби Міністерства охорони здоров’я Польщі покращити ситуацію шляхом збільшення бюджетних місць у ВНЗ з  850 до 4368, як противага цьому зростає відтік польського медичного персоналу до інших країн ЄС.

На сьогодні  ж у Польщі працює 89,8 тис. лікарів, при потребі 154 тисячі… Можливо тому,   нещодавно, урядом було оголошено намір спростити процедуру працевлаштування для українських медиків. Нагадаю, що для того аби працювати в Польщі, українським лікарям необхідно було нострифікувати свій український диплом, що і дозволяло працювати за спеціальністю.

Наразі ж планується запровадження – обмеженого права на роботу. Що на практиці означитиме отримання «дозволу /запрошення» від конкретної медичної установи і подальше виконання українським лікарем роботи виключно у цій установі, без нострифікації диплому. Чи буде дійсно це так? Дочекаємось прийняття законодавчих змін…, а далі робитимемо висновки.

навчання в польщіДо речі з переліком польських медичних вишів та вартістю навчання у них, можна ознайомитись у нашій попередній статті.

Прагнеш дізнатися більше? Зателефонуй нам, або завітай в офіс, що знаходиться за адресою м.Луцьк, вул. Винниченка 65, оф.22