І знову про безвізовий режим…Коли настане ця реальність?

rabotnik-08Усі ми в очікуванні…, адже зі слів наших політиків,  саме завтра 24.11.2016р., на саміті Україна – ЄС, повинно бути прийнято рішення про введення безвізового режиму для громадян України.

Але чому усі мовчать про так зване «відстрочення», що пов’язане як з механізмом екстреного призупинення безвізового режиму так і з впровадженням електронної системи авторизації в’їзду до ЄС (ETIAS – The European Travel Information and Authorisation System)? І якщо з першим поняттям «екстреної зупинки» ще більш менш усе зрозуміло, то що ж таке «ETIAS»? Спробуємо розібратись.

Планується, що ETIAS  стане єдиною системою контролю, ціллю існування якої є запобігання терористичній атаці та нелегальній міграції на територію Євросоюзу. Контролю підлягатимуть усі громадяни, що мають/матимуть право без віз в’їздити на територію ЄС. А оскільки передбачається, що така система буде самофінансуватись, та на її впровадження потрібен час, а саме 3 роки, то чи не очікувати нам наступних сюрпризів:

  • Рішення про введення безвізового режиму для громадян України буде прийнято, однак з відстроченням до запровадження в роботу системи ETIAS;
  • Впровадження плати за в’їзд на територію ЄС. І ще добре буде, якщо цей розмір дорівнюватиме 5 євро, а якщо 50 євро? То що ж у  результаті зміниться, враховуючи, що повноваження прикордонних служб навпаки розширюються з приводу перевірки як мети та цілі подорожі, так і достатніх фінансових засобів.

Підводячи підсумок вище написаному, висловлю особисту думку – безвізовий режим дадуть однак з відстроченням як мінімум на 2-а роки, ну і в’їзд на територію країн ЄС буде платним. Відкритим залишиться  питання тільки у розмірі такого платежу та його періодичності (при кожному в’їзді чи раз на рік (кілька років).