Випускники – зверніть увагу на свій диплом!

Передмова: Займаючись підготовкою документів для вступу абітурієнтів на магістратуру до польського вишу – ми зіштовхнулись з неналежним оформленням як диплому бакалавра так і диплому про профтехнічну освіту. Саме  так – НЕНАЛЕЖНЕ оформлення!!!

Тому й постає логічне запитання невже відповідальні особи волинських учбових закладів не читають вимоги нормативних  актів (Постанови  КМУ від 31.03. 2015 р. № 193 «Про документи про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка»,  Наказу   МОН від 12.05.2015 № 525 «Про затвердження форм документів про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка та додатків до них, зразка академічної довідки)…

Відповідно до вищезазначених нормативних актів  диплом, що відповідає державному зразку  обов’язково містить:

  • Підпис уповноваженої особи ВНЗ, її прізвище та ініціали, найменування посади;
  • Відбиток мокрої печатки ВНЗ

Натомість на  дипломах волинських учбових закладів, зокрема Східноєвропейського Університету та Педагогічного коледжу  стояли відскановані печатки та підпис уповноваженої особи.

Для прикладу:  Повинно бути:
dyplom_1 dyplom_2 правильний

Що  на практиці означитиме, що якщо Ви у майбутньому (близькому чи далекому) плануєте продовжити навчання у іншій країні, зверніться у найкоротший термін до вашої освітньої установи з заявою про заміну диплому. Адже тільки диплом, що відповідає  державному зразку підлягає легалізації та подальшому введенню у міжнародний оббіг. Зверніть також увагу, що додаток до диплому теж повинен містити мокрий відбиток печатки та бути окрім того прошитий (не скріплений скріпкою)