Карта Поляка. Повний перелік змін, що набувають чинності 02 вересня 2016 року.

poslug-02

Нагадаємо, що 13 червня 2016 року сеймом Польщі було ухвалено зміни до Законів «Про Карту Поляка», «Про польське громадянство», «Про іноземці у Польщі»

Відповідно до нововведень:

  • Отримати Карту Поляка можна буде на території Польщі у Воєвод (правда з 2017 року, коли будуть визначені відповідні воєводства та перелік громадян яких країн, матимуть таке право).
  • Багатократна віза на основі Карти Поляка видаватиметься безкоштовно (ця норма і зараз діє при отриманні даної візи у Консульстві Польщі).
  • Карта сталего побиту на основі Карти Поляка видаватиметься безкоштовно (нині ж, сплачується мито у розмірі 640 зл. за розгляд заяви та 50 зл. за видачу).
  • По отриманню карти сталего побиту на основі Карти Поляка її власник має право на отримання грошової допомоги протягом 9-ти місяців(правда розпочинаючи з 01 січня 2017 року, коли бюджетом Польщі буде затверджено дану статтю витрат). При цьому розмір грошової допомоги на перші три місяці складатиме по 925 зл. для власника Карти Поляка та його подружжя, та по 462, 5 зл. на кожну дитину. З 4-го по 9- тий місяці, – 555 зл. для дорослого та 277,5 зл. на дитину. (Отримана грошова допомога не вважатиметься доходом та не  підлягатиме оподаткуванню).
  • По завершенню 1-го року безперервного проживання* на території Польщі (раніше було 2-а роки), власник карти сталего побиту на основі Карти Поляка має право на отримання громадянства Польщі. І дана процедура є безкоштовною.

* Відповідно до норм Закону Про іноземців, безперервним проживанням рахується проживання при якому іноземець не виїжджав з території Польщі на термін більше 6-ти місяців, а сумарний період протягом якого він був відсутній у Польщі не повинен перевищувати 10 місяців.