Як не потрапити в халепу, їдучи на роботу до Польщі.

НЕКВАЛІФ ВАКАНСІЇСьогодні на  Волині з’явилось достатньо багато фірм та фізичних осіб перевізників, що пропонують українцям роботу в Польщі. Нажаль, переважна більшість з них  не є компетентними у цьому питанні або просто відверті шахраї, що ставлять за ціль разовий заробіток. Прикро, але з кожним місяцем все більше ошуканих людей звертаються до ЮНЕКО ГРУП за терміновою допомогою або ж консультацією.

Тому, що б  не потрапити у халепу та не лишитись без роботи наведемо основні проблеми заробітчан, що купились на низьку ціну і гарну рекламу:
1.«Давайте спочатку зробимо візу, а роботу знайдемо потім». При погоджені на оформлення робочої візи без прив’язки до конкретного Роботодавця, Ви можете стикнутись з наступним:
– на роботу Вас ніхто так і не направить, при цьому пояснюючи що візу ж Вам відкрили…;
– направлять на роботу без переоформлення освядчення (легалізації Роботодавцем діючої візи). А це означитиме, що у Вас відсутні будь – які  гарантії зі сторони Роботодавця.  І при звернення зі скаргою до Повітової Інспекції Праці, наприклад при невиплаті зарплати – на Вас самих можуть наложити штраф або й взагалі депортувати. Адже саме Ви погодились на нелегальне виконання роботи.
2.«В місяць різноробочим Ви будете заробляти 1000 євро». Не має у Польщі таких зарплат для різноробочих! ЇЇ можуть отримувати зварювальники, ЧПУ-ки, водії далекобійники, тобто спеціалісти у яких є уже професійні навики та досвід. Тому завжди запитуйте, скільки Вам платитимуть за годину. Середньостатистична ставка для різноробочого уже впродовж 3 останніх років складає 8 злотих (1,6 євро), а середньостатистична кількість годин у місяці це 240. От і порахуйте!
3.«Я Вас відвезу прямо на завод». Саме про таку ситуацію, нам нещодавно розповіла пані Людмила, яку перевізник довіз до воріт заводу і залишив. А пані Людмилу навіть не впустили на територію заводу,  оскільки вияснилось, що працівників  їм не потрібно, тим більш літнього віку (нажаль, незважаючи на заборону дискримінації по віку переважною більшістю польських заводів на сьогодні встановленні обмеження – до 45р.). Тому, якщо Ви уже вирішили знайти роботу за допомогою перевізника – не відпускайте його, доки особисто не впевнитесь, що це саме те, що Вам обіцяли.
Наполегливо радимо усім заробітчанам бути обачливими здійснюючи пошук фірми чи перевізника, що допоможе  легально працевлаштуватись у Польщі .
При цьому нелегальним працевлаштуванням, згідно законодавства Польщі є:

  • виконання роботи при наявності візи, що не дає права до праці (наприклад віза шенген на закупи)
  • виконання роботи на іншій посаді чи інших умовах, ніж ті що зазначені в дозволі/освядчені (якщо ви візу відкрили на підставі освядчення від одного роботодавця, а поїхали до іншого – без дотримання процедури «легалізації»).
  • виконання роботи без укладення договору (при цьому не має значення чи це трудовий договір чи цивільно-правовий, договір повинен бути укладений у письмовій формі)

І тут важливо наголосити, що несприятливі наслідки нелегального працевлаштування наступають не лише для Роботодавця але й Працівника. Так, на  Працівника, що виконує роботу всупереч нормам польського права  може бути:

  • накладено Штраф у розмірі від 1000 до 5000 злотих;
  • прийнято рішення про зобов’язання виїхати з Польщі;
  • видане рішення про депортацію. (Видатки на депортацію несе Роботодавець)

І пам’ятайте тільки працюючи легально ви самі себе убезпечите!