Безвізовий режим, що це означитиме для нас, українців у співідношені до Польщі?

віза в Польщу ЮНЕКО ГРУПЯкщо все піде за позитивним сценарієм, то уже за декілька місяців на основі біометричного паспорту, Ми зможемо подорожувати без віз як Польщею так і Європою, за винятком Великобританії та Ірландії.

Однак без віз, не означає без дотримання  правил!

Важливо пам’ятати, що безвізовий режим застосовується до віз типу С (короткострокових, що передбачають перебування до 90 днів протягом півроку) і не застосовується до НАЦІОНАЛЬНИХ  віз (довгострокових, що передбачають перебування понад 90 днів, як правило це до 180 днів у рік для виконання роботи та до 365 днів для стаціонарного навчання).  Тобто, безвізовий режим не надає права на легальне працевлаштування. Порушення цього правила може призвести до внесення до Шенгенської інформаційної системи SIS і заборони на в’їзд в ЄС.

Водночас, якщо студент навчається заочно або ж мова йтиме про курси, тривалість яких є меншою за 90 днів – візи отримувати не потрібно. Що ж робити тим студентам, що вступають на стаціонарне навчання? Тут є два варіанти:
1-ий –отримувати національну довгострокову студентську візу;
2-ий – виїздити на навчання без оформлення національної візи, та протягом місяця розпочати роботу по отриманню  дозволу на тимчасове перебування у зв’язку з навчанням.
Окрім того, при перетині кордону у Вас можуть попросити підтвердити мету та умови своєї поїздки, бронювання місця проживання, довести наявність достатніх коштів для подорожі Європою та повернення в Україну.

Для інформації: у 2015 році Прикордонною Службою Польщі по відношенню до українців було винесено 22000 відмов.