Придбання нерухомості у Польщі

нерухомість у польщіПід нерухомим майном, що дозволено для продажу іноземцям, польське законодавство визначає : будинок та квартиру (окреме жиле приміщення).
Придбання будинку можливе за умови отримання дозволу Міністра Внутрішніх справ. Винятком з даного правила є :
а) придбання нерухомості одним із подружжя, що має дозвіл на постійне проживання(довгострокове проживання резидента ЄС), та проживає на території Польщі понад 2роки, якщо інший(а) є громадянином Польщі та набуте майно стане спільною власністю подружжя.
б)придбання нерухомості іноземцем, що отримав дозвіл на постійне проживання(довгострокове проживання резидента ЄС) та проживає на території Польщі понад 5 р.
в) отримання нерухомості за спадщиною.
Однак якщо такий будинок розташований у прикордонній зоні або на земельній ділянці, площею понад 1-га аграрного ґрунту – наявність дозволу є обов’язковою.
Дозвіл Міністра Внутрішніх справ оформляється адміністративним рішенням та є дійсний протягом 1-го року. Для його отримання слід підготувати наступний пакет документів:
– документи, що підтверджують зв’язок заявника з Польщею ( свідоцтво про шлюб з громадянином Польщі, дозвіл постійне проживання, бізнес зв’язки …);
– письмова заява на користь заявника від продавця, з деталізованим описом майна , найменуванням правочину, що буде використано при відчужені та зазначенням вартості;
– закордонний паспорт заявника, для ідентифікації;
– довідку від гмінного управління про цільове призначення нерухомого майна в актуальному плані територіального облаштування;
– заяву
Додатково надаються:
– завірена виписка з торгового реєстру , довідки про присвоєння NIP та REGON, довідки про відсутність у підприємства податкової заборгованості та страхових внесків – якщо заявником виступає юридична особа з іноземним капіталом ;
– якщо ж юридична особа виступає продавцем – завірена виписку з торгового реєстру, виписка з кадастрової книги,
– при діленні /поділу нерухомого майна – виписка з реєстру земельних ділянок разом з витягом (планом) з геодезичної карти,  рішення, що затверджує поділ нерухомого майна.
– доручення, якщо заявник звертається через уповноваженого представника.

Для придбання квартири іноземцю достатньо мати дійсну візу/ дозвіл на тимчасове або постійне проживання/ дозвіл на проживання довгострокового резидента ЄС.

Оформлення правочину купівлі – продажу нерухомості, як правило відбувається у два етапи:

  •    Укладення попереднього договору та внесенням депозиту (авансу).
  •    Укладенням основного договору та переоформленням права власності.