Детальніше про варіанти вступу до польських ВНЗ без ЗНО та іспитів…

Після закінчення школи, більшість випускників стикаються з проблемою вибору навчального закладу, який внз обратиздачею ЗНО, підготовкою необхідних документів для вступу… Та основним питанням залишається: що робити далі? Цей крок є надзвичайно важливим, є першою сходинкою до дорослого самостійного життя, вибору майбутньої професії. Схожа проблема постає і перед випускниками вишів, уже здобувших ступінь бакалавра: чи слід продовжувати навчання у даному ВНЗ чи можливо слід змінити навчальний заклад? Чи потрібно мені вступати на магістратуру чи достатньо буде здобутого рівня спеціаліста?
В останні роки, все більше і більше абітурієнтів обирають польські ВНЗ. Що не є дивним, адже університети Польщі пропонують: якісний рівень освіти, здобуття не лише теоретичних, а й практичних навиків; стажування як у Польщі, так і по всій території ЄС (а деколи і за межами,- у США, Турції, Японії чи Китаї); повну інтеграцію у мовне та культурне середовище.
Попри бажання навчатися закордоном, абітурієнти стикаються з проблемою нестачі достовірної інформації стосовно вступного процесу до ВНЗ Польщі,- що і призводить до паніки, а подекуди і розчарування. Особливо після нездачі ЗНО, у майбутніх Абітурієнтів виникають запитання: Що робити якщо не здав ЗНО? Чи є ВУЗи, в які можна вступити без ЗНО?, Куди можна вступити без ЗНО та вступних екзаменів? Чи можна навчатися у Польщі не знаючи мови? Який рівень знання мови потрібен для того, щоб навчатися у Польщі? Чи можна навчатися у Польщі без знання польської мови, а знаючи лише англійську? До якого періоду польські ВНЗ приймають документи? Чи не пізно ще цього року стати студентом ВНЗ у Польщі? Чи дорого навчатися у Польщі …. таких питань дуже багато, і всі вони схожі. Хотілось би розвіяти деякі існуючі міфи стосовно вступної компанії до ВНЗ Польщі. З цією метою, ми виділили декілька варіантів навчання у Польщі:
         Варіант №1. Не здав ЗНО, не знаю польської мови/англійської мови, шукаю бюджетний варіант навчання, ще не маю закордонного паспорту.
В першу чергу, наголошуємо, що жодних результатів ЗНО, при вступі у польські ВУЗи у Вас вимагати не будуть. У багатьох (у т.ч.рейтингових) приватних ВУЗах відсутні і вступні іспити, а основною вимогою залишається лише вчасна та правильна підготовка/ подача документів.
Що стосується, відсутності знання іноземної мови – якщо ж у Вас зовсім не залишається часу, щоб підтягнути свої мовні навики до початку навчального року (а у більшості польських ВНЗ, він розпочинається у жовтні), то деякі приватні ВУЗи досить лояльно ставляться до іноземних абітурієнтів та дають можливість вивчити польську мову під час навчання, інші ВУЗи організовують підготовчі місячні курси для інтенсивного вивчення мови.
З приводу вартості навчання, то відразу хотілось би наголосити, що вартість навчання польською мовою майже удвічі дешеше ніж англійською. В середньому, навчатися польською мовою у ВНЗ Польщі можна від 700 і вище євро за рік,  англійською – від 1500 євро за рік. Зазначимо, що на вартість навчання впливає і безліч інших факторів: зокрема місто навчання (приміром навчатися та проживати у Любліні буде значно дешевше ніж у Кракові), обраний напрям навчання, престижність ВНЗ…
Щодо закордонного паспорту, то враховуючи вимоги постанови КМУ від 7 травня 2014 №152, виготовлення закордонного паспорту стане обов’язковим для усіх громадян (у т.ч. і неповнолітніх які досягли 7-річного віку). Відповідно до положень цього Порядку особам, які не досягли 16 років, закордонний паспорт  оформляється на 4 роки, а тим, хто досяг 16 років, — на 10 років. З цього слідує, що для будь-яких поїздок за кордон, для неповнолітнього буде потрібен особистий закордонний паспорт. Варто зазначити, що чоловіки отримають відстрочку від армії на період навчання, навіть при вступі у польський вуз – потрібною довідкою та її нотаріальним перекладом для воєнкомату ми Вас забезпечимо.
Варіант №2. Трішки знаю польську мову або ж зараз вивчаю (на рівні А1-А2)
Якщо ж Ви вивчали польську мову раніше або ж нещодавно почали відвідувати заняття, та ще не оволоділи необхідним рівнем для вільного володіння мовою, ми зможемо Вам запропонувати декілька ВУЗів, які проводять інтенсивний курс польської мови (який зазвичай розпочинається на початку вересня, та дає можливість не лише вдосконалити мовні навики, але й поринути у польську культуру).
Наступним варіантом, можуть бути, індивідуальні або ж групові заняття з викладачами на базі нашої компанії для швидкого оволодіння мовою. Якщо ж Ви проживаєте у іншому місті, то для Вас чудовим варіантом стануть індивідуальні заняття по Skype. Проте, у цьому випадку, багато  залежить, і від вашого бажання та наполегливості у навчанні.
Поринути у мовне середовище, Ви зможете безпосередньо відвідавши курс польської мови у Варшаві або ж Кракові (зазвичай мовні школи проводять інтенсивні заняття з повним зануренням у польську мову). Тривалість таких курсів може коливатись від декількох тижнів до 2 місяців). Слід зазначити, що цей варіант, є фінансово затратним. Оскільки, окрім оплати за курс, Вам потрібно буде враховувати затрати на проживання, харчування та інші дрібниці (як наприклад ознайомчі екскурсії по місту).
Варіант №3.  Добре знаю польську або англійську мову (на рівні В1-В2)
У такому випадку до Вашої пропозиції практично усі вузи з якими ми співпрацюємо. Більше того, володіючи польською мовою на достатньому рівні, Ви можете розглядати варіанти вступу на безкоштовній основі.
Що стосується питання оформлення та перекладу документів, бронювання житла, відкриття студентської візи та візи для супроводжуючої особи – Вам взагалі хвилюватися не потрібно – наші менеджери крок-за-кроком скерують Вас у потрібному напрямку.
Варто зазначити, що розпочати навчання у Польщі не пізно і у серпні (на зимовий семестр), оскільки деякі ВУЗи продовжують вступну компанію для іноземних абітурієнтів до початку вересня. Все залежить від бажаної спеціальності, знання мови та наявності підтверджуючих сертифікатів, ступеня готовності документів (апостиль, переклад документів), фінансової можливості та бажанні навчатися у польському ВУЗі.
В кінці, хотілось би лише наголосити на тому, що набір на вступ до ВНЗ Польщі проводиться цілий рік (зимовий та літній семестр), проте чим раніше Ви визначитесь з бажанням навчатися в Польщі, тим більше у Вас буде часу для того, щоб обрати рейтинговий ВУЗ, бажану спеціальність, підходящу ціну на навчання та проживання, а також у разі необхідності підтянути рівень володіння мови.

З чого ж розпочати вступ до польського ВУЗу? Перш за все заповніть анкету абітурієнта, а далі наші менеджери підберуть варіант навчання саме для Вас.

Заповнити анкету Абітурієнта