Канкун та Рів’єра Майя

Гаряча та запальна Мексика!!! Сальса, текіла, сомбреро, кактуси, гарячі мексиканці, нереального кольору %d0%bc%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%b8%d0%ba%d0%b0-2_thumbКарибське море в оточенні первозданної природи. Саме так, більшість із нас – уявляють відпочинок у цій далекій та екзотичній країні.

Перше, що турбує багатьох – це переліт. Дійсно, переліт займає 15-17 годин (деколи і більше, в залежності від пересадок). Проте, у літаку, створюють максимально комфортні умови, щоб Ви і не відчули будь-яких незручностей. Постійно підносять напої (на вибір, у необмеженій кількості), 4-х разове харчування (принаймі у нас так було), планшети з сучасними фільмами, музикою – також до Ваших послуг. Для нас, переліт пройшов не помітно.

%d0%bc%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%b8%d0%ba%d0%b0-1_thumbБільшість наших туристів летять у Канкун, де знаходиться знаменита «cемерка» – довга піщана лінія, оточена бірюзовим Карибським морем з безліччю п’ятизіркових готелів, які працюють за системою «все включено». Слід знати, що Канкун ділиться на дві частини: Канкун Downtown (місто Канкун, де живуть місцеві і відповідно ціни на проживання тут нижчі) та Зона готелів (Zona Hotelera, де і знаходиться «cемерка»).  Перше, що відразу кидається в очі – це різниця між двома частинами Канкуну: перша розрахована для довгого перебування та показує, як дійсно живуть мексиканці: привітні та доброзичливі; друга частина – є туристичною (що відображається і на цінах у супермаркетах, і на курсі валют, і на відношенні місцевих до туристів). На наш погляд, варто пожити і там, і там. Якщо Ви бажаєте зекономити, можете поселитися у місті. В такому разі, Вам щодня потрібно буде добиратися автобусом до пляжів (проїзд 1 дол). Дорога займає 15-20 хв. Якщо Ви мрієте, цілодобово відпочивати на пляжі, перебувати у центрі тусовочного нічного життя, виходити з номера та опинятися у морі))), тоді Вам варто обрати Zona Hotelera. Але, в такому разі, Вам наврядчи, вдасться побачити Мексику не туристичною, а зеленою, з чудовими широкими пляжами, познайомитися зі справжньою мексиканською культурою та опинитися у справжніх джунглях.

При самостійному пересуванні по Мексиці, з транспортом, у Вас теж не виникне ніяких проблем. Ви можете взяти в оренду авто, або ж їздити на місцевих автобусах або на так званих “колектіво” (в яких проїзд вартує копійки).

%d0%bc%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%b8%d0%ba%d0%b0-5_thumbЩо стосується екскурсій, то звичайно, основною розвагою є неймовірного кольору море та пляжі з білосніжним піском. Нам сподобався острів Ісла Мухарес (острів жінок). На острові Ви можете прокатися на гольф машинці та відчути атмосферу острівного відпочинку: не вимушеного, нікуди не поспішаючи. А пляжі, море – вони неймовірні, практично, скрізь у Мексиці.

Із Канкуну на автобусі, ми вирушили до наступного курортного містечка Плайя дель Кармен. Це туристичне місто, створено для нічного тусовочного життя. Саме тому, тут відпочиває дуже багато молоді; які до ранку відпочивають у багаточисленних клубах, а потім до обіду відсипаються на пляжі. Берегова лінія тут не широка, і на наш погляд, ну дуже вже тут грязно (в порівнянні з іншими містами Мексики). Проте, тут безліч кафе, барів, ресторанів та магазинів, а особливо сувенірних магазинів. І звідусіль чути: “русский, марихуана, гашиш, сувениры”))), тому для сімей з дітьми, не порекомендувала б відпочинок тут.

%d0%bc%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%b8%d0%ba%d0%b0-4_thumbЄдиним плюсом відпочинку у Плайя дель Кармен є чудовий шопінг та те, що звідси, можна з’їздити на сусідній острів  Косумель. Особисто нам, не дуже сподобався острів, в основному через його розміри та відсутність у нас машини. Від порту до найближчих пляжів близько 15-20 км; громадського транспорту немає – залишається лише орендувати машину на декілька годин або ж їздити на таксі (що зовсім не дешево, оскільки розраховано на туристів). Якщо Ви все таки, хочете відвідати острів Косумель, то краще зупинитися там на 3-4 дні, тоді Ви зможете спокійно без поспіху відпочити та побачити усі красоти острова. До речі, острів дуже гарний, зелений, з безліччю розваг та сенотів. Вдень біля острова зупиняються десятки пасажирських лайнерів, а кількість відпочиваючих збільшується у декілька раз.

Cеноти – це унікальне явище Мексики та “спадщина” цивізації майя, це природні провали в землі, які утворені від обвалу вапнякових печер, в яких протікають підземні кристальної чистоти води. Вони слугували колодязями для древньої цивілізації. По дорозі з Канкуну до Тулуму, їх безліч…менші, середні та великі. Можете обрати, будь-який. Звичайно, найбільш, відомим та красивим є сенот Ік-Кіль, проте будьте готові, що наврядчи, Вам вдасться зробити такі ж фото, які Ви бачите в інтернеті. Адже туристів в цьому сеноті дууужее багато.

Наступним пунктом нашого відпочинку стало місто Пуерто Авентурес. Відпочиваючи тут, Ви можете себе відчути героєм американського фільму…Це містечко закритого типу, де більшість пересувається на міні гольф машинках або квадроциклах. У містечку є декілька міні супермаркетів, кафе, дельфінарій, музей та мооорее. Звичайно, берегова лінія не така широка, як в Канкуні та захід в море – кам’янистий.

Окремо слід зупинитися на парку розваг Xcaret Park. Представники туроператорів та продавці турів (яких до%d0%bc%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%b8%d0%ba%d0%b0-3_thumb речі дуже багато на вулицях) будуть пропонувати Вам «найдешевші ціни» та будуть лякати, тим що напряму квитки купити не можна або для туристів це зробити, надзвичайно важко. Насправді ж, нічого складного та страшного, в цьому немає. Правда, різниця в ціні – не суттєва, близько 5 дол. До парку курсують автобуси з надписом Xcaret (квитки також можна купити на найближчій автостанції). Автобуси курсують до самого входу. Спускаєтесь, стаєте в одну з черг та купуєте квиточки. Вартість близько 60 дол. Так, ціна квитка не з дешевих, проте це варто цих коштів. До того ж, протягом дня, у Вас буде все включено, в т.ч. харчування та напої.

Є також, і нічний тур по парку, де вся територія освітлюється факелами та всі розваги виглядають ще екстремальнішими. У вартість входить: чотири екстремальні розваги, а саме: дорога по джунглях, печерах, під водопадами та по підвісним мостам на автомобілі; плавання по підземній річці, захоплююче мексиканське шоу, спускання на зіп лініях, рафтинг у печері та багато іншого. Зазделегідь, зі всім спектром розваг, Ви можете ознайомитись на офіційному сайті.

%d0%bc%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%b8%d0%ba%d0%b0-7_thumbПісля трьоденного відпочинку у Пуерто Авентурес, ми вирушили далі на південь – до славнозвісного міста Тулум, міста стародавньої цивілізації майя. З Тулуму, на автобусі можете дібратися до Коби, де знаходяться руїни міста Майя. Якщо порівнювати, руїни міста майя у Тулумі та Кобі, то у Тулумі – це дійсно справжнє зруйноване місто, та ще й з виглядом на море. У Кобі знаходиться 3 піраміди, і лише одна з них за розмірами – вражає; інші – це невеличкі пірамідки та камні. Звичайно, для любителів історії або ж археології дане місце буде цікавим та його варто відвідати. Повертаючись до міста Тулум, зазначу, що це не велике місто (навіть більше схоже на зовсім невеличке містечко), де є одна центральна вуличка з магазинами та кафе та паралельна вулиця – це пляжі. До речі, інфраструктура на пляжах чудова. Більшість готелів, чи краще сказати кемпінгів – знаходяться на пляжі.

Оптимальним варіантом пересування тут є велосипеди. Орендувати їх можна у багаточисленних пунктах прокату; деякі готелі пропонують велосипеди безкоштовно свої гостям.

Тулум відомий руїнами міста майя. Це місто існувало ще до відкриття Колумбом Америки, і був портом для %d0%bc%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%b8%d0%ba%d0%b0-6_thumbантичного міста Коба. Руїни у Тулумі – найкраще збереглися; саме тому, гуляючи, по цій археологічній пам’ятці, ти, ніби переносишся у ті далекі часи, знайомишся з побутом та стилем життя загадкової цивілізації майя. Краєвиди тут неймовірні. За версією багатьох авторитетних видань, саме тут, знаходиться один з найкрасивіших пляжів Мексики – Ель-Кастільо….білосніжний пісок, бірюзове море, і руїни майя. Проте, будьте готові до натовпу людей, адже туристичні групи привозять сюди автобусами, і практично, всі хочуть поєднати знайомство з цивізацією майя разом з купанням у найчарівнішому місті Мексики)))

На наш погляд, від’їхавши від міста майя на декілька кілометрів, Ви зустрінете пляжі ні чим не гірші; можливо лише не такі знамениті. На них Ви не знайдете натовпу людей, берегова лінія значно ширша, а білосніжний пісок, бірюзове море нікуди не пропадає)))

Біосферний заповідник Сіан Каан розташований на південь від Тулума і однозначно вартий, щоб його відвідати. На жаль, нам так і не вдалося його побачити, проте враження наших друзів були незабутніми. Ви можете купити тур, або ж самостійно його відвідати. З детальною інформацією Ви можете ознайомитись на їх сайті. Зупинюсь лише на найважливіших моментах. Оскільки, дорога передбачає пересування на джипах, Вам потрібно буде мати водійське посвідчення. Дорога проходить через джунглі, тому час пройде не помітно. Також, відвідування Сіан Каану передбачає плавання на коралових рифах, тури на човнах через мангрові зарості та лагуни, спостереження за птахами і дикими тваринами в їх природному середовищі існування; купання з морськими черепахами. Ну і звичайно, неперевершені вигляди…

Мексика – це та країна, яку потрібно хоча б раз в житті відвідати і тоді вражень та емоцій у Вас вистачить надовго. Мексика – це та країна, по якій потрібно їздити, адже відпочиваючи лише у Канкуні, Ви побачите Карибське море, пляжі та готель з системою все включено, але це – далеко не вся Мексика; не справжня Мексика, а туристична.