ТОСКАНА, ІТАЛІЯ

image-4Тоскана – один з найпрекрасніших регіонів Італії, щороку Тоскану відвідують тисячі туристів, і звичайно, у більшості, вона асоціюється саме з Флоренцією. Тоскана вражає не лише пейзажами та краєвидами, але й культурною спадщиною. Це місто – для справжніх поціновувачів мистецтва, ренесансної архітектури і скульптури. Не дарма ж, саме тут народилися, одні з найвидатніших митців, Леонардо да Вінчі та Мікеланджело, а також Данте Альг’єрі (до речі, саме його, багато хто вважає «творцем італійської мови»)

Флоренція вражає та надихає; кожна будівля, кожен камінчик image-3просякнутий духом мистецтва, вільного мистецтва…Пробувши у Флореції декілька днів, ти, ніби заряджаєшся, позитивом та натхненням та тобі теж хочеться долучитися до мистецтва, і не важливо, що саме робити – писати вірші чи прозу, змальовувати неймовірні пейзажі тосканської природи, або ж писати картини, створювати чудернацькі скульптури. Флоренція надихає тебе, навіть, якщо, ти зовсім далекий від творчості; оскільки натхнення тут у повітрі…

Куди б Ви не зайшли у Флоренції, Ви познайомитесь з культурною спадщиною людства: напр. в галереї Уфіці знаходиться краща у світі колекція живопису епохи Відродження; в Музеї Леонардо да Вінчі (що знаходиться в середньовічному замку Кастелло Гіді) зібрана найбільша колекція  його робіт.  Хоча ми, і зовсім далекі від мистецтва епохи Відродження, нам було цікаво відвідати і площу Сіньйорії, і Дуомо, і Собор Санта-Марія дель Фйоре і побачити відому скульптуру Мікеланджело – Давид, і просто відчути себе, у самому центрі світової мистецької спадщини.

imageСтарий міст (Понте Веккіо), безумовно, заслуговує уваги, оскільки звідси відкриваються неймовірні вигляди на місто. Проте, якщо Ви вирішили відвідати Флоренцію у сезон, будьте готові до натовпу туристів, адже всі хочуть зробити селфі на одному з старіших мостів Європи, який до сьогодні, зберігся, у відмінному стані. Як і у будь-якому іншому, туристичному місці, тут розташовані десятки ювелірних та сувеніних магазинів.

Якщо Ви хочете насолодитися Флоренцією з висоти пташиного польоту, та при цьому, не витративши нічого, то Вам потрібно іти до Воріт Сан Ніколо. Відразу за ними, є сходинки на верх. Раніше, це був вхід до приватних садів та віл, проте, зараз – це відкрита для всіх територія. Піднімаєтесь вверх та опиняєтесь  на чудовій відкритій террассі – саме у цьому місці багато туристів та місцевих зустрічають світанки та заходи сонця – вони тут неймовірні.  Тут є і кафе, де можна випити чашечку кави або ж келих вина.

Дуже зручно, що у Флоренції все компактно, і всі памятки зібрані, практично, в одному місці. Так що, Вам не потрібно, багато пересуватися на транспорті. Ще одне, у Флоренцію, потрібно приїжджати точно не на один-два дні. За такий короткий час, дуже важко відвідати усе та понайомитись з Тосканою у повній мірі.

Наступним містом у нашій подорожі стала не менш відома Піза, та Пізанська башня. Це місто, нас трішки image-2розчарувало. Так італійський колорит, вузенькі вулички, старі будівлі, кафедральні собори та площі, на яких відпочиває молодь – це все є, але це Ви можете зустріти і у інших невеликих містечках Італії. Піза, на наш погляд, надто туристична. Біля славнозвісної башні, всі хочуть зробити фото як вони залазять на башню, тримають її, щоб не впала або навпаки пхають – звичайно, подивитися, на сотні дорослих людей, які застигають у чудернацьких позах, щоб зробити фото – це весело, але не більше того.

Якщо плануєте відвідати Пізу, одного-двох днів цілком достатньо. Ви можете відпочити на газонах поблизу башні на Пьяца дей Міраколі та відвідати кафедральні собори.

Далі на захід розкинулася Тосканська рив’єра. Якщо Ви хочете поєднати екскурсійний відпочинок з відпочинком на морі, то регіон Тоскани саме для Вас. Ви можете зупинитися, у одному з невеличких прибережних міст: Сан Вінченцо, Ліворно, Віареджіо – не важливо де саме, адже скрізь, Ви знайдете довгі пляжі, тепле Середземне море та незабутні тосканські краєвиди.