Безкоштовне навчання у Польщі

У 2008 році у Польщі навчалось майже 3000 студентів з України, при цьому переважна більшість на магістратурі. Відповідно ж до даних,  Głównego Urzędu Statystycznego у академічному році 2015/2016 у польських вишах навчалось 57 000 іноземних студентів. Серед яких 30 500 – це українці. Що у 24% більше у порівнянні з попереднім академічним роком. Чому ж українські студенти вибирають освіту у польських вишах Ви можете дізнатись за даним посиланням
Водночас, не дивлячись на популяризацію навчання в Польщі як в Інтернеті, так і в ЗМІ, мало хто володіє інформацією про можливість безкоштовного навчання.
Безкоштовно навчатись у польських ВНЗ українські абітурієнти можуть:
– якщо такий абітурієнт є власником карти поляка.
При цьому зарахування на бюджетне місце державного ВНЗ Польщі відбувається на конкурсній основі. (При обранні платної форми навчання абітурієнт отримує право знижки на оплату вартості навчання – до 30%);
– за стипендіальними програмами, що можуть фінансуватись фондами, урядами країн та самими ВНЗ, зокрема:
1. Міжнародна програма обміну Erasmus Mundus Scholarships надає можливість студентам, що уже здобувають освіту в українському ВНЗ, приїхати на семестр або рік навчання до польського ВНЗ, щоб отримати ступінь магістра. Як правило, стипендія за даною програмою покриває вартість навчання та надає щомісячні виплати стипендіату в розмірі до 1000 євро.
2. Урядами Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини створена організація International Visegrad Fund (Міжнародний Вишеградський Фонд). Програмою фонду передбачено право абітурієнтів необмеженого віку на обрання як навчального закладу (будь-якого акредитованого державного чи приватного унiверситету, наукового інституту чи академiї в країнах Вишеградської групи – Чехiї, Угорщини, Польщі та Словаччини), так і академічної дисципліни та мови навчання. Рішення про отримання стипендії приймається на конкурсній основі. Абітурієнти можуть отримати стипендію у розмірі 2000 – 2300 євро, залежно від передбаченої програми фінансування та на термін від одного до чотирьох семестрів. Усю вищезазначену інформацію можна знайти на Інтернет-сторінці Фонду. Водночас, при поданні заявки та документів, варто звертати увагу на перелік «переможних» спеціальностей минулого року та рейтинг обраного вами навчального закладу.
3. За промо-акціями, які проводяться безпосередньо польським ВНЗ, та дозволяють розпочати своє навчання на безоплатній/ дофінансованій основі. На вступну компанію 2016/2017 такі місця надавали наступні польські ВНЗ: Politechnika Warszawska (кількість безкоштовних місць складає близько 1% загальної кількості місць на відповідній формі навчання); Politechnika Lоdzka (26 безкоштовних місць для студентів з країн, що не входять до складу ЄС); Uniwersytet Slаski w Katowicach (201 бюджетне місце); Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.
7_2 Степендіальні програми
4. За програмою проекту Teraz Wroclaw, засновниками якої є міська влада та ВНЗ м. Вроцлава. Метою проекту є залучення абітурієнтів, які не мають карти поляка до навчання як на бюджетних, так і на платних місцях у вроцлавських ВНЗ. Не дивлячись на те, що програма старувала ще в 2006 році, на сьогодні досить мало українців знають про таку можливість. Тому зупинимось на ній більш детально.
Проект Teraz Wroclaw не є комерційною програмою, це реальна можливість для кожного абітурієнта самостійно без будь-яких посередників та зайвих затрат, БЕЗ ІСПИТІВ, – на конкурсній основі вступити на безкоштовне навчання. Що для цього потрібно? Обравши напрям навчання та ВНЗ, перевірити, чи включено місця такого факультету до програми Teraz Wroclaw. Далі слід зареєструватись он-лайн на офіційному сайті програми (http://study-in-wroclaw.pl/ua) та надіслати скани підготовлених документів. І основне – пройти тест на знання мови. Рішення про зарахування до складу студентів ВНЗ приймається безпосередньо приймальною комісією ВНЗ на конкурсній основі у період 10- 21 липня.

7_1_ТЕРАЗ ВРОЦЛАВ

5. Розпочинаючи з 2010р. на підставі угод, підписаних між місцевою владою міст Західної та Центральної України та міста Любліна, започатковано програму безкоштовного навчання для учнів 9-11 класів у технікумах Любліна, Дембліна та Радома.Основними вимогами для участі в програмі є базові знання польської мови, зокрема, вміння читати, писати та спілкуватися. Вступ проводиться без вступних іспитів за результатом співбесіди. Кожному учаснику програми гарантується опіка вихователів та цілодобова охорона, страхування в державному фонді охорони здоров’я.

Дізнайтесь більше про підготовку та вступ на безкоштовного навчання з розповіді нашого студентаАБО Ж ЗАПИШІТЬСЯ НА КУРС  СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ПІДГОТОВКИ ДО ВСТУПУ НА БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ (+38 099 795 67 71 ; +38 096 122 90 70;+38 093 434 88 05)

безкоштовне навчання

А про ПОРЯДОК САМОСТІЙНОГО ВСТУПУ ДО ВНЗ ПОЛЬЩІ читайте за наступним посиланням